Navigace

Obsah

Události v obci

V této kapitole najdete informace o různých sportovních a společenských akcích, termínech jednání zastupitelstva a o všem ostatním co je spjato se životem naší obce.

Případné náměty a připomínky jsou vítány, stejně jako informace o sportovních a kulturních akcí, které budou organizovány v katastru obce a přilehlých obcích.


O akcích informujte úřad obce. Kontakty na úřad zde...

 

 

 

Aktuality

26.03.2020

Za účelem ochrany veřejného zdraví nařídilo Ministerstvo zdravotnictví pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob

Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou například cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin. Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu. Nadále se omezení pohybu nevztahuje také na cesty v neodkladných úředních záležitostech, pobytu v přírodě nebo účasti na pohřbech. Současně je nutné zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné. Cílem všech navržených změn v návaznosti na de facto shodná omezení dříve přijatá usnesením vlády je snaha o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, s výjimkou nezbytných cest, tak aby se v největší možné míře zamezilo komunitnímu přenosu onemocnění koronavirem. Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví navazuje na usnesení vlády a bylo vydáno na dobu od 24.3.2020 od 6:00 hod. do 1.4.2020 do 6:00 hod.

Detail

26.03.2020

Vláda rozhodla o prodloužení omezení pohybu na veřejnosti až do 1. dubna, schválila také další kroky na podporu zaměstnavatelů

Omezení volného pohybu a pobytu na veřejnosti bude platit nejméně do 1. dubna 2020 do 6 hodin ráno. O prodloužení mimořádného opatření proti šíření koronaviru rozhodla v pondělí 23. března 2020 vláda. Ministři během videokonference schválili také další protikrizová opatření na podporu zaměstnavatelů, zemědělců i OSVČ. Poslanecké sněmovně vláda předloží ke schválení nový schodek státního rozpočtu na letošní rok ve výši 200 miliard korun.

Detail

23.03.2020

Hantály a.s. - INFORMACE o nakládání s domovním odpadem v době pandemie

Pokud Vaší domácnosti bude nařízena karanténa nebo ve Vaší domácnosti bude potvrzeno onemocnění COVID-19 NETŘIĎTE odpad, veškerý odpad z domácnosti, tzn. i papír, sklo a plasty ukládejte společně do plastových pytlů a tyto uložte do popelnice na směsný odpad!! Pro ostatní domácnosti i nadále platí povinnost třídit odpad. Použité jednorázové roušky nebo kapesníky nejsou separovaný odpad, a proto patří do popelnice na směsný odpad. Děkujeme, že jste zodpovědní jak k sobě, tak k ostatním!

Detail

23.03.2020

Zubní ordinace p. Osičková - dočasná ordinační doba z důvodu karantény

ZUBNÍ ORDINACE DOČASNÁ ORDINAČNÍ DOBA Z DŮVODU KARANTÉNY Po: 8:00 – 11:30 Út: 08:00 – 11:00 St: zavřeno Čt: 18:00 – 19:30 Pá: zavřeno Akutní pacienty prosíme, aby vždy dopředu zavolali. V čekárně se nesmí zdržovat více než jeden pacient, další čeká na chodbě, aspoň 2m od sebe. KONZULTAČNÍ HODINY PO TELEFONU: Každý den od 9:00 – 13:00 (tel.: 776 080 861)

Detail

19.03.2020

Česká televize - přechod na DVB-T2

Plánovaného vypínání stávajícího vysílání DVB-T a přelaďování přechodové sítě DVB-T2 na finální kmitočty se odkládá. Změna se týká všech termínů na vysílačích České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch, plánované na 19. března a na vysílačích na jižní Moravě, Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín, které mělo zahájit přechod na DVB-T2 v úterý 31. března. O nových datech jednáme s ČTÚ a Ministerstvem průmyslu a obchodu, jakmile budeme mít harmonogram doladěný, budeme Vás o něm neprodleně informovat.

Detail